Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Najbardziej popularna metoda ręcznego drenażu chłonnego znana i stosowana na całym świecie w leczeniu obrzęków. Została opracowana przez dr Emila Voddera, w 1930 roku.

Polega na wykonywaniu przez terapeutę powolnych, delikatnych, głaszczących ruchów rotacyjnych. Ucisk na tkankę powinien mieścić się pomiędzy 20, a 40 mmHg.

W pierwszej kolejności opracowuje się węzły chłonne, a potem całe kończyny, górne bądź dolne w zależności od celu zabiegu.

Ważne jest, aby ucisk  terapeuty nie był zbyt mocny. Mogłoby to spowodować skurcz limfy, co w konsekwencji prowadziło by do zwiększenia ilości zatorów, za czym idzie utrudnienie przepływu limfy.

Stymulowanie naczyń limfatycznych pozwala usunąć toksyny i zanieczyszczania, oraz produkty uboczne przemiany materii.

Drenaż ukierunkowuje limfę do odpływu przez fizjologiczne wzorce przepływu, ma też działanie kojące i przeciwbólowe. Manualny drenaż limfatyczny wskazany jest przy obrzękach limfatycznych, kończyn górnych lub dolnych, pleców.

 

MOBILNY MASAŻ – Dojazd do klientów do domu na terenie Nysa, Otmuchów, Głuchołazy, i okolicznych wiosek w cenie masażu.

Mobilny drenaż limfatyczny z dojazdem do klienta, profesjonalny drenaż limfatyczny Nysa, drenaż limfatyczny mobilny w Nysie i okolicach, Mobilny drenaż limfatyczny w domu klienta, Dojazd do klienta na drenaż limfatyczny w Nysie, drenaż limfatyczny w Nysie, drenaż limfatyczny w Głuchołazach, drenaż limfatyczny w Otmuchowie.